Bejček II - nový závodní speciál továrního jezdce Kickbiku, pana Tomáše Pelce - Blog - Kickbike.cz

Tuning | Bejček II - nový závodní speciál továrního jezdce Kickbiku, pana Tomáše Pelce | 21.05.2015

Pelcík si udělal velikou radost novým závodním strojem Bejček II. Sice letos nepojede na dovolenou, ale stálo to za to ... posuďte sami...

Bejček II je závodním speciálem 28x28 vycházejícím z konceptu proslulé koloběžky Bejček, kterou mistr Pelc opanoval minulou a předminulou světovou koloběžkovou. sezonu. Protože však vývoj jde dál a Pelcík loni prohrál na rozhodující akci s panem vekmistrem Kulkou, obětoval letošní dovolenou na Seychelách s přítelkyní a sestrojil si stroj snů.

Bejček II je sestrojen na vylepšeném rámu Kickbike Race MAX 28, který je nyní o půl kila lehčí, než jeho loňský prototyp. Pelcík dále nelenil a sáhl po celokarbonové vidlici od Noxonu, ke které pro jistotu přidal karbonové podložky pod představec od Zippu. Představec je hliníková ultralajt klasika od Ritchey WCS 4-Axis, kterou nyní vozí již komplet ULTIMA.

Řidítka jsou to, co dělá Bejčka Bejčkem, a Pelcík volil osvědčený karbonový model Trigon HB - 106 s oku ladící bílou omotávou.

Brzda stačí samozřejmě jedna a je to nádherná Campagnolo Athena řízená pákou Sram 9.0 s bezdrátovým měničem nohou. Na změnu nohy na stupátku tak již nejsou třeba žádné bovdeny ani lanka!!!

No a to nejlepší nakonec. Vepředu zůstal  Pelcík věrný skvělému zapletenému galuskovému kolu SHAMAL od Campagnola a dozadu přidal nesmrtelný ZIPP 404, to vše obuté na TUFO Elite Pulse vzadu a vepředu Schwalbe ONE 28".

Výsledkem je 6,07 kila a tedy zatím nejlehčí viděná koloběžka 28x28" na sériově vyráběném a tedy dostupném rámu. A protože jsem byl osobně svědkem toho, jak si pan Pelc odnášel z centrálního skladu KICKBIKE pro střední Evropu totální výbavu ZIPP včetně řidítek, představce a dalších vymoženin, lze očekávat, že v průběhu roku padne i šestikilová hranice a na scéně se objeví Bejček III.

První představení Bejčka II lze očekávat v již příští víkend v Náchodě a budete-li hodní, Pelcík Vám jistě dovolí se jej jedním prstem dotknout:):):)

 
 
 
 
 
Facebook Facebook