Rekord na 1000 miles Adventure - Blog - kolobezky-kickbike.cz
 

Příběhy | Rekord na 1000 miles Adventure | 08.06.2022

REKORD NA 1000 MILES ADVENTURE

Martin Marčáno Brož stanovil v roce 2019 nový rekord na legendárním závodě 1000 miles Adventure. 

11 dní, 5 hodin a 24 minut. 

na koloběžce Kickbike Cross FIX.

A toto je jeho cesta....

 

Tak Martine, jak dlouho jsi to jel?

Jel jsem to přesně 11 dní, 5 hodin a 24 minut. 

 Kolik z toho jsi jel, kolik šel a kolik spal?

 No tak kolik jsem toho jel, bylo rozhodně méně, než bych si přál... nachodil jsem 30 nebo 35 procent, taky jsem se toho hodně nanosil a občas se i tu a tam proplazil a přebrodil. Spát jsem většinou chodil, když nebylo vidět na cestu, pokud to nešlo, což bylo většinou, neboť cesta vedla nepřístupným terénem, šel jsem spát a vstával za svítání. Spánek však nikdy nebyl růžový, neboť tělo začalo regenerovat a neskutečně bolelo.  

 Kudy tak nějak přesněji vedla trasa a kolik jsi nastoupal a sjel?

Trasa vedla na Slovensku z Nové Sedlice, což je vesnička nacházející se na slovensko-ukrajinských hranicích, přes NP Poloniny, Vihorlatské vrchy, Slanské vrchy, Volovské vrchy,  NP Nízké Tatry, NP Velkou Fatru, kde nás čekal nejvyšší bod trasy sedlo Krížna (1574 m) a jiná sedla, Strážovské vrchy a do Čech přes Bílé Karpaty, Vizovické vrchy, Hostýnské vrchy, Beskydy, Oderské vrchy, Hrubý Jeseník, Kralický Sněžník, Orlické hory, Broumovské vrchy, Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, Šluknovský výběžek, České Švýcarsko, Děčínská vrchovina, Krušné hory až do cíle do městečka Skalná u Chebu. Nastoupáno prý bylo 40.000 metrů a tolik jsem z toho asi nesjel:)

 Jak vypadal tvůj den?

Můj den vypadal tak, že jsem vstal před rozedněním, nasnídal se většinou 2 až 3 dny starých rohlíků se salámem a nějakým sladkým koláčem, zapnul GPSku a držel se řídítek, dokud bylo vidět na cestu. Takhle to bylo neustále den za dnem. 

​Celé povídání naleznete v našem blogu.