BACK TO THE ROOTS 2024 - Toskánsko a L´Eroica - Blog - kolobezky-kickbike.cz
 

Příběhy | BACK TO THE ROOTS 2024 - Toskánsko a L´Eroica | 19.10.2023

Zmoudřeli jsme, usadili jsme se a je nám krásně.

To však nebrání tomu, abychom se občas vrátili zpět do časů, kdy jsme se s koloběžkovými kamarády z celého světa vídali na různých místech v Evropě na akcích, na které vzpomínáme dodnes. Byly to akce, po kterých se nám stýská. Akce, které na začátku třetího tisíciletí formovali koloběžkový svět.

Proto jsme se rozhodli pro koloběžkové návraty do minulosti, které umožní nové spojení koloběžkových přátel z celého světa. Jejich základem ovšem nebude, tak jako kdysi, brutální utrpení v šílených koloběžkových projektech…

… i když možná se občas krapet unavíme.

Nepůjde ani o závody…

… i když možná si občas zazávodíme.

Nepůjde ani o tréninkový kemp, nebo soustředění…

… i když spoustu zajímavého se jistě dozvíte.

Budou to akce na různých místech světa, jejichž základem bude

Prostě pár bezvadných dny strávených s podobně cáklými kamarády.

První dějství se odehraje na začátku května 2024 v italském Toskánsku na akci zvané

 

BACK TO THE ROOTS 2024

White Roads

powered by Kickbike

3. – 8.5. 2024

 

Předběžný plán je jednoduchý. Cirka pět dnů budeme poznávat krásy Toskánska, budeme se motat mezi vinicemi po bílých štěrkových cestách a co chvíli zastavíme na skleničku Chianti.

Vrcholem zájezdu pak bude absolvování legendární L´Eroicy. Slavné trasy vedoucí tím nejlepším, co může oblast táhnoucí se od městečka Radda in Chianti přes Gaiole, Sienu, Montalcino a zase zpět nabídnout. 207 km a necelých 4000 výškových metrů, nebo kratších 135 km s mnoha dlouhými úseky bílých cest „strade bianche.“ Detaily zde: https://eroica.cc/en/gaiole/permanent-route

Na pět dnů si pronajmeme některou z místních krásných toskánských vil, dny budeme trávit toulkami krajem, rána pořádáním vajec na sto způsobů a večery nad vonící pečení debatujíce o koloběžkových moudrostech se sklenkou Chianti Classico.

Toť vše. Je to vlastně velmi jednoduché.

Naše akce BACK to the ROOTS našla zázemí na klasickém toskánském agriturismu poblíž Mercatale in Val di Pesa přímo v srdci Toskánska. Nakonec jsem vybral místo, kde jsem byl osobně již dvakrát, tudíž víme, kam jedeme, a vězte, že je tam opravdu pěkně. 

Pan domácí je specialista na pěstování oliv a výrobu olivového oleje, nicméně mj. vyrábí dle starých receptur též vlastní víno starobylé odrůdy Pugnitello, kterou s pár vinaři z okolí přivádí k životu. 

Jedeme tedy v termínu 3.-8.5.2024 a náš zájezd je naceněn na 10.000,- Kč / 400 € a zahrnuje

Pokud jde o stravování, plán je takový, že bychom nakoupili nějakou klasiku na snídaně, oběd bychom si dali vždy někde na pohodu během dne na výletě a večeře každý dle vlastního uvážení. Když budete hodní, něco dobrého uvařím. Případně v blízkosti je opravdu bezvadná lokální hospůdka, kde se místo vody pije zásadně víno a kde vaří jen ty nejlepší domácí dobroty. 

Jinak na farmě je samozřejmě bazén. 

Program zájezdu budeme situovat dle počasí, neboť hlavní bod programu, totiž trasu L´Eroica, budeme chtít absolvovat nikoli v dešti, že ano. Nicméně nástřel je následující: 

Doprava vlastní, resp. počítáme, že se naskládáme do cca 3 aut.

Přihlášky

Pište na info@kolobezky-kickbike.cz

Never Grow Old