KICKBIKE SAFARI - Koloběžky - Kickbike.cz

Koloběžky | KICKBIKE SAFARI

14.490 Kčkoupit
 

Novinka roku 2019! Výroční model k oslavám 25 let značky Kickbike


SAFARI je treková koloběžka na výlety všeho druhu. Asfalt, polňačka, šotolina, štěrk, lesní cesta, sem tam kořen. To vše zvládne.
Vybavena je pevnou hliníkovou vidlicí a diskovými mechanickými brzdami Shimano. Trekové předurčení koloběžky vyžaduje také kvalitní obutí, které obstarávají oblíbené pláště Schwalbe Marathon Racer.

Řídítka. Nejsou rovná, ale divně prohnutá. Jedná se cestovní řídítka prověřená těmi nejnáročnějšími koloběžkovými expedicemi typu přejezd USA, Tour de France a Giro d ́Italia na koloběžce apod. Koloběžkářce či koloběžkáři umožňují držet přirozený vzpřímený postoj a odpadají tudíž nepříjemné bolesti šíje a zad při delších výletech.

Pro výlety s bagáží ( bikepacking ) je přední vidlice vybavena otvory pro uchycení předního nosiče

Koloběžka je k dispozici v červené barvě s parádním retro plechovým štítkem na hlavové trubce, jak ostatně velí tradice velkých cyklistických značek.

Sečteno podtrženo. SAFARI je koloběžka pro ty, kteří nikdy nevyrostou ze svých klukovských a dívčích let. Pro ty, kteří se nevzdávají svých snů a stále ještě píší svůj příběh. Je čas vyrazit. Dál a do neznáma. Tak jako kdysi Hannu, Alpo a další legendy koloběžkového sportu…

Barva: Červená, leštěný hliník

Příslušenství v ceně: přední a zadní blatník, odrazky, zvonek, montážní náčiní

A proč právě název SAFARI?

V devadesátých letech minulého století, kdy na koloběžkách jezdilo jen pár šílenců, se majitel Kickbiku Hannu Vierikko a jeho kolegové Alpo Kuusisto, Tommi Salin, Ville Vickholm a další vydávali na výlety všeho druhu.

Koloběžky byly pro nás tehdy závody, kdy jste se pokoušeli ujet těm ostatním a nechat je daleko vzadu,“ říká Alpo Kuusisto, tehdejší spolumajitel Kickbiku. „Na podzim naopak, jsme se vydávali na výlety, jejichž cílem bylo jet pospolu a na konci si dát saunu a pár piv. Byly to krásné akce, kterým jsme říkali „safari.“ Při jedné takové akci v roce 1994, ve stejném roce, kdy byl založen Kickbike, jsme začali přemýšlet o Safari s velkým „S.“ Jet dál, po neznámých cestách. A to jsme také udělali.

Alpo, Hannu a další Finové v devadesátých letech vyrazili nejprve do Švédska, pak z Helsinek do Benátek, na Gibraltar, mnohokrát přejeli Alpy a další hory tam a zase zpět. Potom Jižní Ameriku, Spojené státy a tak dále. Na těžko. Jen oni, koloběžka a pár věcí s sebou. SAFARI!

„Nebyly to první koloběžkové výlety, nebyly, nejtěžší, ani nejšílenější, ale pro nás byly prostě nejkrásnější,“ uzavírá příběh o SAFARI Alpo Kuusisto, nejlepší distanční koloběžkář všech dob.

Na počest oněm časům přináší Kickbike koloběžku, se kterou se můžete vydat daleko. Kamkoliv. Spolehlivou koloběžku s dobrými brzdami, které Finové před pětadvaceti lety při sjezdech nekonečných alpských průsmyků tak zoufale postrádali. Koloběžku s cestovními řídítky, které možná vypadají divně, ale které prověřili ty nejšílenější koloběžkové expedice – Tour de France, Paris- Roubaix, Girod d´Italia. Na výlety všeho druhu opravdu fungují.

SAFARI je koloběžka pro ty, kteří nikdy nevyrostou ze svých klukovských a dívčích let. Ze svých snů. Pro ty, kteří žijí svůj příběh…

 
 
Prohlédněte si katalog Kickbike.

Katalog Kickbike
a brožuru Kickbike.

Brožura Kickbike

Treková koloběžka s diskovými brzdami Shimano na výlety všeho druhu

Parametry

Rám Hliníkový rám MAX 20, 2.8 kg, integrované stupátko
Vidlice Pevná krosová, hliníková
Přední kolo 28“, ráfek ALEXRIMS MQ19
Zadní kolo 20“, ráfek ALEXRIMS MQ19
Přední plášť Marathon Racer 28x1.50 ( 40-622 )
Zadní plášť Marathon 20x1.75 ( 47-406 )
Brzdy Mechanické diskové SHIMANO BR-M375
Řídítka Cestovní, šířka 56 cm
Stupátko Vyšší nášlap 9 cm, nižší nášlap 6cm
Světlost Vyšší nášlap 6cm, nižší nášlap 4cm
Váha 9,5 kg bez blatníků
Nosnost 120 kg
 
 
Facebook Facebook